Havaclub

KAR A SEVDA
W.o model
Wetter
Meteociel
Skew-t
Ao - nao
Mgm radar
Kar tahmin
Mgm wrf

Haberler: 2018/2019 KIŞ SEZONUNA EN İYİ KADRO,EN İYİ TAHMİN, EN İYİ TUTARLILIK ORANI İLE HAZIRLANIYORUZ..

İSTANBUL KAR TAHMİNİ - KAR SEVDALILARI (Okunma sayısı 108836 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozanzcan3

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Günaydın. İstanbul'a gelecek olan kar yağışının hangi gün geleceğini, kaç gün süreceğini ve ne yoğunlukta olduğunu öğrenebilir miyim?

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
Günaydın. İstanbul'a gelecek olan kar yağışının hangi gün geleceğini, kaç gün süreceğini ve ne yoğunlukta olduğunu öğrenebilir miyim?

Hoş geldin özcan . 23 ocak gibi bir salınım görünüyor fakat tam olarak kar mı yoksa karla karışık yağmur düşeceği net değil . Bu gece güncellemesinden sonra bir açıklama yapacağım takipde kalırsan daha net görüntüleri paylaşacağız .

Kardanadamemin - CEZALANDIRILDI !

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle hoşbuldum,hepinize teşekkürler ve tüm arkadaşlara güzel birgün olması dileklerimle.Arkadaşlar bugünün değerini bilmek gerekir, lodoslu, ılık bir hava var ve bu durum sanıyorum yarın öğleden sonra şekil değiştirecek ve zaman zaman kuvvetli, önce lodos ardından Karayelle ısı düşecek ve Marmara bölgesi, öncelikle Trakyadan başlıyarak, sağanak yağışlar zamanla KAR a dönebilir. Soğuklar Ocak 22 den başlamak üzere, Şubat ayının ilk haftasınıda içine alacak şekilde sürecek. Bu süre zarfında zaman zaman KAR yağışları ve ara ara toparlanmalarla KAR yağışları süreceğini düşünüyorum. Aysonu ve Şubatın ilk haftası kuvvetli bir sistem beklentim var, değişimler sözkonusu olacaktır. Ama önemli olan bu kıştan kaybetmiş olduğumuz 1,5 aylık periyodu telafi edecek sistemleri Mart sonuna değin görebileceğimizi düşünüyorum. 4-5 ŞUBAT modelleri aşağıdaki gibidir.. ;) :)
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2018, 11:34:41 ÖÖ Gönderen: Kardanadamemin »

Muhkemburak

daha çok Çevrimdışı
  • UZMAN TAHMİNCİ
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Selamün aleyküm arkadaşlar 23 24 ocaktaki salınım şuan için vasat sayılmaz lakin iyi bir salınım olacakta diyemeyiz. Görünürde salı günü İstanbul geneli kky alacak gibi öğleden sonra akşam saatlerinde yüksek ve iç kesimler hafif şekilde kar ve genel olarak kky Çarşamba günü akşam geç saatlere kadar aralıklarla kendini gösterecektir. Kimi kesimlerde yağmurun arasında irili ufaklı kar taneli görülecek olsada kimi kesimlerde iri ve lapa lapa kar geçişleri görünmesi muhtemeldir. Emin abinin dediği gibi Şubat ortasına kadar kuvvetli bir salınımını olması söz konusu bunun için takipte kalmakta fayda var.

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar GFS nin öğle güncellemeleri 23-24-25-26 OCAK sistemindeki bazı detayları biraz daha güçlendirmiş, enazından yağış sıkıntısı biraz daha düzelmiş. Ayrıca aysonu ve Şubat ilk haftası beklediğimiz kuvvetli sistemini gücel modellerinde yansıtmaya başlamış, bu olumlu bir değişim olmuş.Yarın hava batı bölgelerde önceleri güneşli, zamanla hava lodosla ısınsada bu kısa sürecek ve akşam yada engeç gece saatlerinde, rüzgarlar Karayele dönecek, yağışlar ve soğuma başlayacaktır. Pazartesi öğleden sonra yada akşam saatlerinde soğumanın etkisiyle yağışlar önceleri KKY, zamanla yüksek kesimler ağırlıklı olmak üzere KAR yağışları beklenebilir. SOĞUK HAVA DALGASI 2-3 gün sürebilir, ardından  kısa bir toparlanma ve aysonunda ve Şubatın ilk haftası gibi yeniden daha etkili soğuklar beklenebilir, detaylar ilerleyen günlerde..Saygılarımla. :) ;) :D

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
Arkadaşlar KardanAdam EMİN abimiz havaclub ailesine katılmıştır. Kendisin kişisel tahmin başlığı açılmış olup havaclub uzman tahmincileri arasında yerini almıştır

ali

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
  • Her Zaman Her Yerde :)
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz emin bey:) ortamın sinerjisini yükselteceğinize inanıyorum
Her Zaman Her Yerde :)

DinçerOnur41

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar iyi akşamlar arkadaşlar ben forum güncellenmeden önceki '41kocaeli' nickli kişiyim :) . Modellerin her zamanki gibi yine kafası karışık Ecmwf iyiyken Gfs kötü olur , Gfs iyileşir Ecmwf bozar şu sıralar tahmin yapmak için en yakın zamana kadar beklemek gerekiyor herhalde :D

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Enes arkadaşımıza göstermiş olduğu nezaket ve olgunlukdan dolayı bir kez daha sizlerin önünde teşekkürü bir borç addediyorum, sağolsun, varolsun, bana vermiş olduğu bu görevi elimden geldiğince layıkıyla yapmaya çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Konumuza dönersek GFS akşam güncellemesi 23-26 Ocak sistemini istikrarlı bir şekilde verirken Şubatın ilk günleri için beklentiler dahilinde olan sistemi şimdilik kaybetmiş, vade uzun yine ilerleyen güncellemelerde sistemi tekrar vereceğini düşünüyorum. Bu sistem benim için önemli çünkü kuvvetli ve etkili bir sistem olacağını verilerde görüyorum. Sanıyorum GFS sistemi diğer parametrelerle birlikte detaylandırarak önümüzdeki günlerde yeniden radarlarına, modellerine yansıtacaktır. Umarım olumsuz bir değişim sözkonusu olmaz. :) ;) :D
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2018, 07:41:54 ÖS Gönderen: Enes Yılmazer »

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
Emin abi bu görüntüler beni fazlasıyla şaşırttı gfs neler yapmış böyle :) vaktim yok bakmak için ama buradan bilgilendirdiğin için görebildim modelleri ..
ben gfsden bu atılımı gece beklıyordum akşam yapmış . Hadi hayırlısı sistem gece güncellemesinde gerçeğe en yakın seneryoyu vericek diye düşünüyorum :)
Gece güncellemesinden sonra kendi başlığımda bir analiz paylaşacagım