Havaclub

KAR A SEVDA
W.o model
Wetter
Meteociel
Skew-t
Ao - nao
Mgm radar
Kar tahmin
Mgm wrf

Haberler: 2018/2019 KIŞ SEZONUNA EN İYİ KADRO,EN İYİ TAHMİN, EN İYİ TUTARLILIK ORANI İLE HAZIRLANIYORUZ..

İSTANBUL KAR TAHMİNİ - KAR SEVDALILARI (Okunma sayısı 108835 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enes yılmazer

daha çok Çevrimdışı
  • UZMAN TAHMİNCİ
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Selamun aleykum . Sitemizdeki iğrenç saldırılara şuanda mudahale edilmektedir arkadaşlar. Eski üyeliğim dahi silindi bu sırada. Neyseki kurtardık ...

Kardanadamemin - CEZALANDIRILDI !

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar modellerdeki dengesizlikler, senaryolardaki farklılıklar, verilerdeki kararsızlıklar, hepsi atmosferin kaotik ve hızlı değişimlerin sözkonusu olduğu durumlarda ortaya çıkarki buda bize bu yaşamakda olduğumuz kısırdöngününde yerdeğiştirme sürprizlerine işaret sayılacağını öngörüyor. Evet sayısal modeller, endeksler, stratosfer ısınımlamalarının manuel değerlerindeki eritim yüklemeleri,kuzeyimizdeki uzun süredir hareketsiz, asılı duran yoğun soğuk tabakalarının yeniden hareket kazanarak yön bulma teorilerinin hesaplanmasıda, mevsim şartları gözönüne alınırsa, sonuçlarının yakın zamanda ayın 12-13 ü gibi orta kuvvette bir sistemki bu bizi kesmeyecek gibi görünsede, 20 si ile aysonu ve Mart ilk haftasını içine alacak şekilde Azorun tekrar güçlenmesi ve yukarı enlemlere yükselimi, aynı zamanda basınç dizilimlerinin konumlamalarının artı pozisyon almalarına ve kutupsal Vorteksin bölünmüş parçalarının aşağı enlemlere Azorun dik yükselimiyle, ayrıca uzun bir süredir Basra alçak basıncının ve İzlandanın güç kaybederek eski konumlarına dönümlemeleriyle beraber İskandinav yükseğinin olumlu poziyona geçme eğilimlerini hepberaber değerlendirirsek, çoğunlukla batı Avrupa enlemlerinde boy gösteren soğuk sistemlerin yeniden bizleri Mart ortası hatta sonuna değin etkisi altına alması sürpriz olmayacaktır. Önümüzdeki hafta endekslerin ve modellerin bu görüşlerimi destekler yönde çıktılar verdiğini gözlemlerseniz beni hatırlayın. Saygılar....😉🙂

Muhkemburak

daha çok Çevrimdışı
  • UZMAN TAHMİNCİ
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar herkese selamlar, öncelikle içinde bulunduğumuz durum hiç birimizin hoşlandığı bir durum değil ve sadece İstanbul olarak değil neredeyse yurdun tamamına yakın bir bölgesi bu gidişattan rahatsız. Bu kısır döngü ne zaman kırılacak diye soranlarınız var duyuyorum, evet bu kısır süreç ay sonu kırılıyor. 27 Şubat ve Mart ayının ilk haftası Mart 9'a kadarki periyot bizlere kar açısından en azından şimdiye kadar ki süreçten daha zengin gözüküyor. Henüz modellerin o tarihleri yansıtmamasından mütvellit bazılarınızın inanma isteği gelmeyebilir lakin, modeller yansıtmaya başladığı an bizi bekleyen iki sistemin olduğunu göreceksiniz. İlki ay sonuna tekabül ediyor ve 27 28 Şubat tarihlerinde giriş yapacak gibi duruyor, diğeriyse Mart ayının ilk haftasında 3 5 Mart tarihleri arasında giriş yapacak gibi duruyor. Ao ve Nao ay sonunda bir şeylerin olacağı sinyallerini zaten veriyor şimdiden, bunun haricinde diğer verilere bakıp analiz ettiğimiz zaman ay sonu ve Mart ilk haftasında iki sistem şeklinde salınımların olacağı belli. Olumlu yönde değişimlerin olacağına inanıyorum ve uzun bir süre olduğundan dolayı şuan için çok fazla detaya girmek istemiyorum çünkü daha çok şekil değiştirmesi yaşayacakları için en net ve anlaşılabilir tahminlerin en azından modellere yansıdığından itibaren yapılacağını düşünüyorum. Korkmayın bu kış böyle bitmeyecek, belki geçen sene yaşadığımız zevki sefa ve ziyafeti tekrar yaşamayamayız ama en azından sezonu bizleri bir nebzede olsa mutlu ve tatmin edecek sistem ile yada sistemler ile kapatacağımızı düşünüyorum, şuan için veriler bu yönde. Aynı sistemler üzerinden sıklıkla tahmin yapıp mesaj kirliliği oluşturmayacağım, bir kaç günde bir önemli gelişmeler üzerinden analiz edip tahminimi revize edeceğim, o yüzden sabrın sonu selamet diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ramazan Elmass

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Bu gece bazı yüksek bölgelerde kar yağışı görülebilirmi

enes yılmazer

daha çok Çevrimdışı
  • UZMAN TAHMİNCİ
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Yukarı seviye sıcaklıklarımız uygun değil . Ama küçük bir ihtimalde olsa yarın sabaha doğru saat 05:00 ile 08:00 arası yükseklerde karla karışık yağmur serpiştirebilir :) kar için çok zor duruyor

Ramazan Elmass

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Yukarı seviye sıcaklıklarımız uygun değil . Ama küçük bir ihtimalde olsa yarın sabaha doğru saat 05:00 ile 08:00 arası yükseklerde karla karışık yağmur serpiştirebilir :) kar için çok zor duruyor
Rüzgar yönü etkilermi :)

Volkan ERKAN

daha çok Çevrimdışı
  • UZMAN TAHMİNCİ
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Rüzgar yönü etkilermi :)

Kısmen Mümkün ?...
U m u d u n   O l d u ğ u   Y e r d e   M u c i z e l e r   Ç i ç e k   A ç a r

Volvere

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
BU sene kar yağmamasının nedeni Burak yorum yapmıyor ya hiç ondan  :)

enes yılmazer

daha çok Çevrimdışı
  • UZMAN TAHMİNCİ
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Kavacıkta ince buz yağıyor :)

mevlüt

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Selamunaleykum millet site nekadar sakin ufukta gözüken eksi 12 ler var şubat sonu gfs verdi inşAllah güçlenir güçlenir üzerimize gelir ;)