Havaclub

KAR A SEVDA
W.o model
Wetter
Meteociel
Skew-t
Ao - nao
Mgm radar
Kar tahmin
Mgm wrf

Haberler: 2018/2019 KIŞ SEZONUNA EN İYİ KADRO,EN İYİ TAHMİN, EN İYİ TUTARLILIK ORANI İLE HAZIRLANIYORUZ..

İSTANBUL KAR TAHMİNİ - KAR SEVDALILARI (Okunma sayısı 108837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kardanadamemin - CEZALANDIRILDI !

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
Enes yüreğini ferah tutmalısın, korkularından arınmalısın, bu kısırdöngü böyle gidecek değildir, daha henüz Şubata yeni girdik, Mart ayını yaşamadık, sürprizlere açık Nisan ilkyarısınıda yaşamadık...eee demekki daha kışın bitmesine bir hayli zaman var ve YÜCE RABBİMİZİN izniyle bu kış böyle geldi ama böyle gitmeyecek...ben inanıyorum, isterseniz sizde inanın, takdir sizin... ;) :) :D

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yukarıdaki ülkeler neyle ilgili anlıyamadım, neyse konumuza dönersek, güncel MJO-AO- NAO- PNA-İSTANBUL diyagramı, farklı dillerde yayın yapsalarda, ayortası kıpırtıları, sesleri yükselmeye başladı, umarım yine tersköşe pozisyonlarına düşmeyiz. Ayın 10-11-12-13 ve sonrasında ilginç gelişmeler bekleyebiliriz. :) ;) :D 8)

DinçerOnur41

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Şu ana kadar modeller ve diğer etkenler bizi öyle çok yanılttı ki artık tahmin yapmaya çekinir olduk maalesef :( . Ben hala ümidimi yitirmedim inşallah Allah nasip eder de şöyle güzel en azından şu berbat kışı az da olsa unutturacak bir sistem alırız .

Sanmar2023

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Asıl kış yeni başliyacak inanıyoruz biz

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
ARKADAŞLAR UZUN SÜREDİR, (Benim kesinlikle inanmadığım ve katılmadığım ) KIŞ BİTTİ SENARYOLARI VEREN GFS ve ECMWF, YİNE DEĞİŞMESİNİ ISRARLA BEKLEDİĞİM ŞUBAT ORTASINDAN İTİBAREN SİSTEM OLASILIKLARINI GÜNCEL MODELLERİNDE SERGİLEMEKTELER....Bu iyi bir gelişme olup, yıllardır tecrübesinde olduğum KIŞ NİSAN SONUNDAN EVVEL BİTMEZ tezlerimi destekliyor. Kuzeyimizde hala erimemiş ve askıda bekleyen Sibirya soğukları İtalya üzerinde oluşacak bir alçak basınçla beraber üzerimize inmesi tahminlerim dahilindedir.Azor yeniyeni yükseliş gösterirken İskandinav yükseği ellele vererek worteksin bu sefer parçalanıp aşağı enlemlere inmesi için mevsim şartları müsaittir. Şubat ortasından sonuna değin soğuklara maruz kalacağımızı düşünüyorum. Beklemediğimiz birşekilde birden yaz moduna geçen GFS modellerinin, aynı şekilde ani bir şekilde yeniden KIŞ koşullarını modellerinde görmeyeceğimiz söylenemez. Atmosferin kaotik ve değişgen olduğunu sıksık yorumlarımda belirtmişimdir. Uzun lafın kısası, birden yaz getiren modellerin aynı hızla Nisan sonuna değin heran kış getirmeyeceğini kim söyleyebilir?😉🙂
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2018, 09:43:33 ÖÖ Gönderen: Kardanadamemin »

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
13 şubattan sonra bir kaç kıpırdama gerçekleşeceği netleşiyor gibi . Ama şuanda kesinlikle  yoğunluğu benim açımdan belli değil.
Ama bir ihtimal kuvvetli salınım 19-20 şubat gibi yansıyabilir. Şuanda bir netlik yok kendi açımdan net birşey diyemıyorum arkadaşlar.

Birde sizler yorum yapmayınca bizlerde ekip olarak bir açıklamada bulunamıyoruz bu sıralar ...

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
GFS ve ECMWF hala istikrarlı modeller vermiyorsada bizler sabırlıyızdır, Bu KIŞ (ALLAH'ın izniyle böyle bitmeyecek, bitemez.)Azorun hala pasifize durumunu değiştirmemesi bugüne değin süren olumsuzlukların nedeni diyebiliriz. Kuzeyimizde hala Sibirya aktif durumda ve askıda emir bekliyormuş gibi duruyor. Takibe devam.

Volvere

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Sitedeki yabancı yazılar nedir virüs mü girdi?

Keremburada

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Yok virüs girmedi yabancılar gelip gereksiz şeyler yazıyorlar. Silmemize rağmen halen yazmaya devam ediyorlar.

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
GEFS Ayın 16-17-18-19-20 sine sistem olasılığından bahsediyor olsada, vade uzun olduğundan sürekli çok farklı değişimler sergiliyen modeller artık yakında ortak yayına geçmeleri gerekiyor. Şu aralar aslında mevsimin en etkili soğuklarının yaşanması gereken bir dönemdeyiz. Mevsim gerçekleri ile tanışmamız bu ayın ortalarından sonra beklediğimizi söylemeliyim. Rusya'da şuan merkezde dahi yarım metreyi geçkin bir KAR örtüsü oluşmuşsada üzerlerindeki yüksek basınç çekilince olanlar olmuş, sanırım aynı şeyi bizlerde burda bekliyoruz ve umarım haklı çıkarım. Bu hafta içi modelleri iyi takipedilmeli. :) ;)