Havaclub

KAR A SEVDA
W.o model
Wetter
Meteociel
Skew-t
Ao - nao
Mgm radar
Kar tahmin
Mgm wrf

Haberler: 2018/2019 KIŞ SEZONUNA EN İYİ KADRO,EN İYİ TAHMİN, EN İYİ TUTARLILIK ORANI İLE HAZIRLANIYORUZ..

İSTANBUL KAR TAHMİNİ - KAR SEVDALILARI (Okunma sayısı 108820 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmankarsever

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Selamün aleyküm cümleten.siteyi bulana kadar canım cikti ;D hayırlı olur inşallah bol karlı tertemiz bir sayfaya yelken açarız.

Sanmar2023

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
enes abi son güncelemeler nelerdir nasıl gidiyor sistem?

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
Selamün aleyküm cümleten.siteyi bulana kadar canım cikti ;D hayırlı olur inşallah bol karlı tertemiz bir sayfaya yelken açarız.

osman  sitenin adı aynı neden bulamadın anlamadım :) Sadece bir tasarım değişikliliği oldu :)

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
enes abi son güncelemeler nelerdir nasıl gidiyor sistem?

Ben biraz daha bekleme modundayım . Çünkü sistem sürekli erteleniyor şuanda .

Kardanadamemin - CEZALANDIRILDI !

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar inişli çıkışlı modeller herkesin kafasını yeterince karıştırmış olsada tüm veriler derinliğine incelendiğinde sistemin yada diğer bir deyişle sistemlerin varlığına işaret etmekteler. Daha dünkü güncellemelerde gelgitler yapan bir yazı, bir efsanekışı getiren modellerin ara çalıştırmalarla aslında yavaş yavaş dengeye oturarak engeç Cuma yada Cumartesi gibi hepsinde mutabakat sağlamış olarak beklediğimiz 4-5 ve ardından 6-7-8-9-10 şubat ve sonrasına kuvvetli sistemler yansıtacağını göreceksiniz. Hiçbir sistem gelene değin bir çıktıyla bozulmaz, birkaç çıktıda göstermeylede gelmez. Cuma yada engeç Cumartesi verilerini takip ederek daha sağlıklı sonuçlar göreceğiz. ECMWF son güncellemeside 4-5-6-7 şubat için dengelenmeye başlamışsada yorum ve tahminler geliştirmek için yinede erken olarak düşünüyorum. 

Elmass

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Modeller mahvet miş tüm sistemi

Elmass

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Bi açıklama yapıcakmısınız bide uzman gözünden bakalım dedim

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
Diyecek birşey bulamıyorum açıkçası . Resmen gözümüzün önünde eriyor ..
Koca bir kış başlamadan bitmemeli diyorum ve incelemeye devam ediyorum bir açık kapımız var 9 şubata doğru oda inceldiği yerden kopar yakında . Ne diyelim ki böyle kışa bilemedim .

Kardanadamemin - CEZALANDIRILDI !

daha çok Çevrimdışı
  • **
  • Kıdemli üye
    • Profili Görüntüle
Bu KIŞ kim ne derse desin, böyle başladığı gibi bitmeyeceğini düşünüyorum. KIŞ sezonu normal şartlarda, bana göre, Kasımda başlar, Nisan sonuna değin hertürlü sürprize açıktır. Geçmişte bunun sayısız örnekleri mevcuttur. Şimdiden umudunu kaybetmiş, kışı kafasında bitirmiş arkadaşlara diyeceğim yok, herkesin görüşleri değerlidir ve saygıda duyarım. Fakat benim naçizane görüşümde Şubat ortaları yada biraz daha ileri günlerde bir Sibirya sürprizi beklemekteyim. Atmosfer kaotiktir, ne zaman ne olacağını kimse kesin olarak kestiremez.Tahminlerde hiçbir zaman kesinlik yoktur, olamazda. Bugüne değin birçok kez modellerin azizliğine uğradık, tahminlerimiz altüst oldu, beklentilerimizin tam tersi sonuçlarla karşıkarşıya, defalarca kaldıksada yinede bana göre pes etmek yoktur. Modelleride ve hava ile ilgili tüm parametreleri Nisan sonuna değin takibe devam diyorum. Gelişmeleri siz değerli arkadaşlara paylaşmaya, modelleri iyi yada kötü yorumlamaya devam...Hayırlı Cum alar hepinize... ;) :)

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
Emin abi bende 19-20 şubat olarak düşünüyorum . Facebookada paylaştım geçen gün ama detaylı anlatıma fırsat bulamadım . Fakat hala korkularım çok yüksek