Havaclub

KAR A SEVDA
W.o model
Wetter
Meteociel
Skew-t
Ao - nao
Mgm radar
Kar tahmin
Mgm wrf

Haberler: 2018/2019 KIŞ SEZONUNA EN İYİ KADRO,EN İYİ TAHMİN, EN İYİ TUTARLILIK ORANI İLE HAZIRLANIYORUZ..

İSTANBUL KAR TAHMİNİ - KAR SEVDALILARI (Okunma sayısı 108828 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi

Yukarıda verdiğim 850 hpa değeri 18 ocak tarihine aittir arkadaşlar . 850 hpa -4 -6 değerlerinde seyir ediyor.

500 hpa ya bakalım birde

500 hpa 18 ocak için -34 değerlerinde .

Yani alt seviye sınırlarda değilde kar değerlerine girmişken , üst seviye soğuğumuzda -34 de seyir ediyor olacak.

2 gün öncesi dolu ihtimali varken artık tamamen kar yağışı gösteriyor 18 ocak.

Fakat bu değerler 1 günlük. Yani 18 ocak sabahına karşı kar için soğukluk yeterliyken 18 ocağı 19 ocağa bağlayan gece soğuk kar için yetersiz kalmaya ve doğuya kaymaya başlıyor ve gidiyor.

Birazda yağışa göz atalım .

Ukrayna üzerinde bulunan ab alanın saat yönü tersine hareketiyle bize karadeniz ve balkanlar üzerinden yağış taşıdığını görüyoruz .
Zaten bize yağış 1 gün öncesinden yağmur olarak giriş yapmış olacak ve 18 ocakta ise kar yağışına dönecektir diye düşünüyorum.

Rüzgar yönü zaten bize ab sarmalından belli oluyor fakat onada 10 m windden bakalım yinede.

Tam karayel rüzgar görünüyor. skew-t görünümünü şuanda paylaşmıyorum fakat oradanda bakıldığında üst seviyelerden en alt seviyelere kadar tam karayel rüzgar yönü . Buda modellerde görünenden çok daha fazla soğuk hissedileceğinin göstergesidir.

18 ocakta okulların tatil olma olasılığı azda olsa var. Ama bana kalırsa kesinlikle tatil olması lazım. Rüzgar hızı , kar yağışı ve soğuğun birden artmış olması olası buzlanmalar falan öğrencilerimizi tehlikeye atmaya değmez.
Bence tatil olması lazım .
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2018, 07:00:24 ÖS Gönderen: Enes Yılmazer »

ali

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
  • Her Zaman Her Yerde :)
    • Profili Görüntüle
Merhaba herkese
Her Zaman Her Yerde :)

Elmass

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Abi bide şubatın ilk haftasındaki sistem vardi o ne oldu acaba??

Elmass

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Bide yukarıya eskisi gibi gfs ecmwf sitelerinin şeyleri koyulursa daha iyi olur  :) :)

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
Tüm modellemeler koyulacak . Şuanda tahminlerle uğraştığımız için onları ayarlamaya vaktimiz olmuyor :)

Şubat sisteminden benim haberim yok bilemiyorum. Ama 23 ocak ile şov başlıyor :)
23 ocak ve 29 ocak sistemleri birbirine bağlanabilir ve güçlenebilir onu takip ediyorum :)
Bomba her an gelebilir .

Elmass

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler  :D :D

ali

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
  • Her Zaman Her Yerde :)
    • Profili Görüntüle
29 Ocak hakkında biraz bilgi alabilir miyiz :)
Her Zaman Her Yerde :)

KARSEVDALISI

daha çok Çevrimdışı
  • *
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
Son durum nedir

Can Kurtul

daha çok Çevrimdışı
  • UZMAN TAHMİNCİ
  • Yeni üye
    • Profili Görüntüle
29 Ocak hakkında biraz bilgi alabilir miyiz :)
O tarihlerde bir blokaj alacağıź nao dan anlayacağımız o soğuklar üzerimizden fazla uzaklaşamayacak o tarihe yakin bir periyotta

Enes Yılmazer

daha çok
  • Ziyaretçi
1-2 gün gecikmeyle şubat başına sarkıp büyük vurgun yapabiliriz aybaşında 😂